window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-EQJP8XYTZT');
T: 56 654 86 15
Fiat Tipo zwycięzcą raportu Auto Zeitung 2020

Doroczny raport usterkowości przygotowany przez niemiecki dwutygodnik „Auto Zeitung” we współpracy z niemieckim Towarzystwem Nadzoru Technicznego (GTÜ) przyniósł doskonałe wieści dla Fiata Tipo, który okazał się wielkim zwycięzcą na rok 2020.

Tipo został uznany za najbardziej niezawodny samochód w segmencie aut kompaktowych w kategorii 1-3 lata na rynku niemieckim. Ale to nie koniec wyróżnień! Bestsellerowy model Fiata zajął drugie miejsce wśród wszystkich badanych pojazdów w wieku do 3 lat. Tak świetny wynik potwierdza, że Tipo jest znakomitym wyborem również dla polskich Klientów.

 

torital Fiat Tipo RED oraz Tipo Garmin

Analiza danych z 5 milionów badań

„Auto Zeitung” już po raz piętnasty publikuje raport jakościowo-eksploatacyjny dotyczący aut jeżdżących po niemieckich drogach. Dane pochodzą z 5 milionów obowiązkowych badań technicznych, a opracowanie obejmuje 250 dostępnych w Niemczech modeli osobowych, podzielonych na segmenty, wiek i średni przebieg w stosunku do wieku auta, co pokazuje rzeczywistą niezawodność samochodów.

Numer jeden w klasie kompaktów

Ranking GTÜ koncentruje się przede wszystkim na częstotliwości występowania usterek mających wpływ na bezpieczeństwo jazdy, codzienną eksploatację oraz nieplanowane koszty napraw. Wynik liczbowy oznacza średnią liczbę defektów, które wystąpiły w 100 pojazdach tego samego typu w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Fiat Tipo osiągnął rezultat 0,84 - drugi najlepszy wśród badanych samochodów osobowych i pierwszy w klasie kompaktów. Oznacza to, że technicy GTÜ wykryli usterki w mniej niż 1% egzemplarzy w wieku do 3 lat. Wynik ten plasuje Tipo przed Audi A3 czy Mercedesem Klasy A, które uzyskały trzykrotnie słabsze noty, i daje kierowcom mocne argumenty za wyborem Fiata.

Warto przypomnieć, że Tipo już na początku produkcji zdobył tytuł „Autobest" w kategorii „Best Buy Car 2016", przyznany przez międzynarodowe jury składające się z 26 branżowych dziennikarzy motoryzacyjnych, a następnie został obsypany branżowymi nagrodami w kraju.